Pompy spalinowe

Pompy spalinowe pozwalają na szybki transport wody lub jej usunięcie z niechcianych miejsc. Pompy spalinowe służą do pompowania płynów, takich jak woda, paliwo, ciecz chłodząca czy olej, za pomocą silnika spalinowego. Pompy spalinowe mają zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, takich jak rolnictwo, ogrodnictwo, przemysł i budownictwo. 

Pompy spalinowe są bardzo wydajne i mobilne. Składają się z silnika spalinowego, który zazwyczaj działa na olej napędowy lub benzynę. Ważne jest, aby dbać o konserwację i serwisowanie pompy spalinowej, aby zapewnić jej długą żywotność i bezawaryjną pracę. W przypadku problemów, zawsze warto skontaktować się z nami, a my pomożemy w diagnozie i naprawie urządzenia. 

Motopompa Honda WH 20X (450 l/min 5,0 ATM) Motopompa Honda WH 20X (450 l/min 5,0 ATM) 2
  Ostatnie sztuki w magazynie
  Pompy wodne i Motopompy

  Motopompa Honda WH 20X (450 l/min 5,0 ATM)

  WH20XTEFX
  3 650,00 zł
  Podstawowa pompa do systemów zraszaczy. Najmniejsza z gamy motopomp ciśnieniowych. Jej niekwestionowaną zaletą jest bardzo mała masa. Dzięki temu można bardzo szybko przenieść pompę w inną część uprawy lub ogrodu i podłączyć do kolejnej sekcji zraszaczy. W ten sposób można uniknąć zakupu większego i droższego modelu pompy.
  Motopompa HONDA SST-50HX Pompa Półszlam
   Ostatnie sztuki w magazynie
   Pompy wodne i Motopompy

   Motopompa HONDA SST-50HX Pompa Półszlam

   SST-50HX
   3 470,00 zł
   Najmniejsza z pomp do zanieczyszczonej wody. Pompy te mogą być stosowane do odwadniania wykopów, usuwania wody z zalanych piwnic i studzienek kanalizacyjnych. Jej największą zaletą jest niewielka masa oraz małe wymiary przy jednoczesnym zachowaniu dużego ziarna zanieczyszczeń stałych.
   Pompa wody STIHL WP 600 (RoW) Pompa wody STIHL WP 600 (RoW) 2
    Ostatnie sztuki w magazynie
    Pompy spalinowe

    Pompa wody STIHL WP 600 (RoW)

    VB04-011-2000
    1 799,00 zł
    Pompa do transportu wody np. w rolnictwie. Przenosi wodę ze zbiornika np. rzeki w celu nawodnienia upraw. 
    Pompa wody STIHL WP 300 (RoW) Pompa wody STIHL WP 300 (RoW) 2
     Ostatnie sztuki w magazynie
     Pompy spalinowe

     Pompa wody STIHL WP 300 (RoW)

     VB03-011-2000
     1 399,00 zł
     Pompa gwarantuje bardzo dobrą wydajność transportu wody. Może służyć do przenoszenia wody np. z jeziora i nawadniania pola.  
     Pokazano 1-4 z 4 pozycji

     Pompy spalinowe od podstaw

     Jeśli chcesz nauczyć się, jak działa pompa spalinowa od podstaw, potrzebujesz kilku podstawowych informacji na temat jej budowy i działania.

     Pompy spalinowe są urządzeniami, które służą do pompowania płynów, przy użyciu silnika spalinowego zamiast energii elektrycznej. Wyróżnia się kilka rodzajów pomp spalinowych, w tym:

     1. Odśrodkowe- to rodzaj pompy hydraulicznej, która działa na zasadzie siły odśrodkowej generowanej przez obracający się wirnik. Wirnik ten ma kształt cylindrycznego lub stożkowego korpusu, w którym umieszczone są łopatki, tworzące kanał przepływu. 
     2. Osiowe-  to pompa, która przetransportuje płyn przez ruch łopatek równolegle do osi wirnika. Płyn jest zasysany z jednego, do drugiego końca wirnika.
     3. Wirowe- działanie tej pompy opiera się na zasadzie wirującego wirnika, który generuję ciśnienie, przepychając w ten sposób płyn przez rurociąg lub przewód.

     Z czego zbudowane są pompy spalinowe

     Pompy składają się z wirnika, obraca się on wewnątrz obudowy, powodując przesuwanie cieczy. Wirnik jest umieszczony na osi, która jest połączona z silnikiem spalinowym za pomocą wału. W przypadku pompy odśrodkowej wirnik składa się z łopatek, są ułożone pod kątem i przesuwają ciecz w kierunku wyjścia z pompy.

     Do uruchomienia pompy spalinowej potrzebne są źródło paliwa, np. benzyna lub olej napędowy, oraz urządzenie zapłonowe, umożliwia zapłon paliwa w silniku spalinowym. Silnik spalinowy napędza wał, a on z kolei przekazuje energię do osi wirnika.

     Pompy spalinowe są bardzo wszechstronne i mogą być stosowane w wielu różnych zastosowaniach, w tym do nawadniania pól, ogrodów, sadów, do oczyszczania wody, odwodnienia budynków oraz do zasilania urządzeń przemysłowych.

     Ważne jest, aby dbać o konserwację i serwisowanie pompy spalinowej, aby zapewnić jej długą żywotność i bezawaryjną pracę. W przypadku problemów z pompą, zawsze warto skontaktować się z profesjonalnym serwisem, który pomoże w diagnozie i naprawie urządzenia.

     Pompy spalinowe do wody

     W zależności od swojej konstrukcji, pompy spalinowe do wody mogą mieć różną wydajność, wysokość podnoszenia i ciśnienie. Przy wyborze pompy spalinowej do wody ważne jest zwrócenie uwagi na jej parametry techniczne, takie jak wydajność, wysokość podnoszenia, ciśnienie, a także na wykorzystywany rodzaj paliwa i zużycie paliwa. 

     Pompy spalinowe- jak olej wybrać?

     Olej do pompy spalinowej powinien spełniać określone wymagania techniczne, takie jak właściwa lepkość, odporność na utlenianie i zużycie, a także zapobiegać tworzeniu się osadów w silniku. W zależności od producenta i modelu pompy, w instrukcji obsługi można znaleźć zalecenia dotyczące wyboru odpowiedniego oleju.

     W przypadku pompy spalinowej do wody zwykle stosuje się oleje jedno lub wielosezonowe, w zależności od temperatury otoczenia i intensywności użytkowania. Oleje jednosezonowe są przeznaczone do stosowania w określonych warunkach temperaturowych, podczas gdy oleje wielosezonowe zapewniają optymalną ochronę w różnych warunkach.

     Rodzaj paliwa również ma wpływ na wybór oleju do pompy spalinowej. Jeśli pompa spalinowa potrzebuje benzyny, należy stosować oleje o niskiej zawartości popiołu, a jeśli do pompy spalinowej wlewa się oleju napędowy, należy stosować oleje o wysokiej zawartości popiołu.

     Ważne jest, aby używać olejów do pompy spalinowej zgodnie z zaleceniami producenta i regularnie wymieniać olej, aby zapewnić optymalną wydajność i żywotność silnika. W przypadku braku pewności co do wyboru odpowiedniego oleju, warto skontaktować się z producentem lub specjalistą w dziedzinie naprawy i serwisu pomp spalinowych.

     Pompy spalinowe z narzędziami do ogrodu

     Potrzebujesz pompy spalinowej na miarę swojego ogrodu? Skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać idealny sprzęt ogrodowy, który przyda się w wielu kryzysowych sytuacjach! 

     Produkt dodany do listy życzeń
     Produkt dodany do porównania.