Kosiarki do trawy

Dobrze przystrzyżony trawnik jest jedną z cech pięknego ogrodu. Dążąc do odpowiednio przyciętej trawy niezbędna są do tego kosiarki do trawy, które uporają się z najbardziej wymagającymi zadaniami. 

Kosiarki do trawy pozwolą nam na zaoszczędzenie czasu i sił, ponieważ ręczne koszenie trawy wiąże się z dużym wysiłkiem. Znajdź odpowiednią kosiarkę dla siebie i ciesz się nowoczesną technologią i pięknym ogrodem!

1 899,00 zł
Kosiarka akumulatorowa 38.2 Li Premium to świetne urządzenie dla Ciebie! Wydajność i prędkość koszenia to dopiero początek zalet dla tego urządzenia. Poznaj więcej informacji na temat tego modelu kosiarki akumulatorowej AL-KO i utwierdź się w przekonaniu, że jest to sprzęt godny zakupu. 
Kosiarki spalinowe

Kosiarka AL-KO 51.0 SP-A COMFORT

119944
1 999,00 zł
Dzięki szerokości koszenia 51 cm ta kosiarka z funkcją 4 w 1 (zbieranie do kosza, wyrzut boczny, wyrzut tylny i mulczowanie) jest niezawodnym pomocnikiem w ogrodzie.
Kosiarki spalinowe

Kosiarka spalinowa STIHL RM 448.1 TX

6358-011-3435
2 269,00 zł
Kosiarka spalinowa z szerokością koszenia wynoszącą 46 cm idealnie nadaje się do trawników o powierzchni do 1200 m2.
Kosiarki spalinowe

Kosiarka spalinowa STIHL RM 443.1 T

63380113416
2 199,00 zł
Kosiarka dzięki swej szerokości koszenia równej 41 cm, idealnie sprawdzi się na średnich trawnikach o powierzchni do 1200 m2.
740,00 zł
Zwinny i bezpieczny profesjonalista wśród wysokiej jakości kosiarek AL-KO. Dzięki bez emisyjnej i cichej pracy, kosiarka elektryczna jest idealnym pomocnikiem w pielęgnacji trawnika. Posiada funkcje 2 w 1 – zbieranie do kosza i wyrzut tylny.
Kosiarki akumulatorowe

Kosiarka AL-KO AKKU 3.22 LI EASY

113857
1 299,00 zł
Dzięki niewielkiej wadze dzięki obudowie wykonanej z tworzywa PP, dużej zwrotności i szerokości koszenia 32 cm, bezprzewodowa kosiarka akumulatorowa 32.2 Li Easy jest idealna do pielęgnacji ogrodów.
Kosiarka spalinowa STIHL RM 443.1 Kosiarka spalinowa STIHL RM 443.1 2
  Ostatnie sztuki w magazynie
  Kosiarki do trawy

  Kosiarka spalinowa STIHL RM 443.1

  6338-011-3406
  1 939,00 zł
  Uniwersalna kosiarka spalinowa o szerokości koszenia 41 cm
  Kosiarka spalinowa STIHL RM 650 T
   Ostatnie sztuki w magazynie
   Kosiarki spalinowe

   Kosiarka spalinowa STIHL RM 650 T

   63640113441
   3 749,00 zł
   Kosiarka dzięki dzięki dosyć dużej szerokości koszenia równej 48 cm, doskonale sprawdzi się do koszenia dużych powierzchni do 2000 m2.
   Kosiarka spalinowa STIHL RM 253.2 T (EU2) Kosiarka spalinowa STIHL RM 253.2 T (EU2) 2
    Ostatnie sztuki w magazynie
    Kosiarki spalinowe

    Kosiarka spalinowa STIHL RM 253.2 T (EU2)

    63710113441
    2 069,00 zł
    Kosiarka spalinowa o szerokości koszenia 51 cm przeznaczona jest do prac ogrodowych do koszenia średniej powierzchni trawników i zachwaszczonych terenów do 1800 m2.
    Pokazano 1-12 z 80 pozycji

    Charakterystyka kosiarki

    Kosiarki do trawy to urządzenia służące do cięcia trawy na powierzchniach, takich jak ogródki, boiska i parki. Są one dostępne w różnych typach i rozmiarach, aby spełnić potrzeby różnych powierzchni i terenów. Kosiarki do trawy można podzielić na kilka głównych typów. Każdy typ ma własne zalety i wady. 

    Rodzaje kosiarek do trawy

    Istnieją cztery główne rodzaje kosiarek do trawy:

    1. Kosiarki ręczne: są to najprostsze kosiarki, które można prowadzić ręcznie. 
    2. Kosiarki elektryczne: są to kosiarki, które działają na prąd elektryczny. Są one ciche, ekologiczne i łatwe w użyciu, ale mają ograniczony zasięg działania, ze względu na podłączany do prądu kabel.
    3. Kosiarki spalinowe: są to kosiarki z silnikiem spalinowym. Są one bardziej wydajne i mają większy zasięg, ale są głośniejsze i wymagają regularnej konserwacji.
    4. Kosiarki akumulatorowe: to kosiarki elektryczne, które działają na prąd elektryczny zapewniany przez akumulator. 

    Zastosowanie kosiarek

    Głównym zastosowaniem kosiarek jest koszenie trawy na działce lub w ogrodzie. 

    Inne zastosowanie to: koszenie boisk sportowych, łąk, pastwisk i terenów zielonych wokół budynków i parków. Co więcej, świetnie nadaje się do przygotowania terenu pod uprawy i usuwania chwastów i innych niechcianych roślin.

    Kosiarki do trawy są przydatne dla właścicieli domów, zarządców nieruchomości, ogrodników i właścicieli farm, którzy potrzebują szybko i skutecznie skosić trawę. 

    Jaką kosiarkę do trawy wybrać

    Wybór kosiarki do trawy zależy od kilku czynników. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniej kosiarki:

    • Powierzchnia: określenie jak duża jest powierzchnia wymagająca koszenia.
    • Teren: jeśli teren jest płaski, to kosiarka elektryczna będzie wystarczająca. Jeśli teren jest wyboisty, najlepszym wyborem będzie kosiarka spalinowa.
    • Rodzaj i długość trawy: Jeśli trawa jest gęsta i długa, należy wybrać kosiarkę spalinową. W przypadku rzadszej trawy, można wybrać kosiarkę elektryczną lub akumulatorową.
    • Osobiste preferencje: jeśli chodzi o wygodę użytkowania, należy wybrać kosiarkę, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i preferencjom.

    Ważne jest również, aby wybrać kosiarkę odpowiedniej jakości, która jest łatwa w obsłudze i konserwacji, posiada odpowiednie funkcje i jest bezpieczna w użytkowaniu. 

    Jak naostrzyć kosiarkę do trawy

    Aby kosiarka odpowiednio obcinała trawę powinniśmy zadbać o naostrzone noże. Postępuj w taki sposób, by utrzymać noże do kosiarki w dobrej kondycji w następujących krokach:

    1. Odłączenie od źródła energii: przed jakimikolwiek pracami konserwacyjnymi należy odłączyć kosiarkę od źródła energii, aby uniknąć niebezpieczeństwa.
    2. Czyszczenie ostrza: ostrożnie usuń wszelkie zanieczyszczenia, takie jak trawa lub błoto z ostrza kosiarki.
    3. Ostrzenie: za pomocą szlifierki bądź pilnika do metalu można zacząć ostrzyć. Należy pamiętać, aby noże były po obu stronach naostrzone równomiernie.
    4. Kontrola równowagi: Po zaostrzeniu należy sprawdzić i ewentualnie popracować nad jego równowagą, aby zapobiec drganiom podczas pracy.
    5. Przetestowanie: po zakończeniu ostrzenia należy sprawdzić, czy kosiarka działa prawidłowo.

    Gdzie kupić kosiarkę do trawy?

    Na naszej stronie internetowej możesz znaleźć kompleksowe i nowoczesne kosiarki, dzięki którym Twój ogród, a dokładnie trawnik, będzie wyglądał dobrze i schludnie. Skontaktuj się z nami, by otrzymać poradę na temat idealnego sprzętu dla Ciebie!

    Produkt dodany do listy życzeń
    Produkt dodany do porównania.